IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 Go down 
AutorZmęczenie i mechanika snu
Oneiric
Oneiric
Oneiric


Zmęczenie i mechanika snu Empty
PisanieTemat: Zmęczenie i mechanika snu   Zmęczenie i mechanika snu EmptyWto Kwi 30, 2019 4:03 pm

ZMĘCZENIE to przejściowe zmniejszenie zdolności do pracy, spowodowane brakiem rezerw energetycznych. To całkiem normalne i po dłuższym czasie bezsenności, postać będzie odczuwała, że musi się gdzieś położyć i zasnąć.

Rozumiemy, że nie wszyscy z Was będą chcieli ciągle spać, aczkolwiek forum najbardziej opiera się na Krainie Snów. Mimo wszystko chcemy, aby gra sprawiała Wam przyjemność, więc nie narzucamy, iż bohater musi zasypiać regularnie.

Aczkolwiek...

  1. Postać musi zasnąć przynajmniej raz na 3 gry.
  2. Podczas tego snu nie musi prowadzić długiej fabuły z Koszmarem czy Marzeniem, równie dobrze może poprosić o to Mistrza Gry (Sen).
  3. W snach czasami bywa tak, że nie zapamiętujemy tego, co nam się danej nocy śniło - postać może wtedy po prostu zasnąć, a w następnym poście się obudzić bez żadnych takich wspomnień.


MECHANIKA SNU - pytania i odpowiedzi

1. Jak zasnąć na fabule?

  1. Wystarczy wspomnieć, że postać zasnęła.
  2. Po zaśnięciu, należy przejść do CZAS NA SEN, aby Koszmary i Marzenia miały do Waszego tematu dostęp.
  3. Czekać cierpliwie na rozwój fabuły! ;)

2. Wszystkie Koszmary i Marzenia są zajęte. Co mogę zrobić?

    Poprosić o ingerencję Mistrza Gry (Sen)! Ewentualnie uznać, że ów sen został zapomniany. Ostatecznie - poczekać na wolne Marzenie albo Koszmar.

3. Co mogę robić w śnie jako Marzenie/ Koszmar?

    WSZYSTKO! Ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Wiadomo, w snach jest wszystko możliwe - możesz w nim nawet uśmiercić nawiedzaną postać, która i tak się obudzi bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Pamiętaj tylko, że jak sama nazwa wskazuje - jako Marzenie tworzysz wizje pozytywne, a jako Koszmar - negatywne. Ponadto we śnie nie musisz pokazywać swego prawdziwego oblicza - możesz być tłem, opowieścią, inną istotą - czymkolwiek tylko zechcesz. Chyba, że chcesz porozmawiać osobiście ze śmiertelnikiem - droga wolna!

    Zachęcamy do kreatywności i używania wyobraźni. Jako Sen możesz tworzyć zupełnie surrealistyczne lokacje, które nie poddają się żadnym prawom fizyki, lub kompletnie normalne sytuacje, których prawie nie da się odróżnić od jawy. Pamiętaj również o użyciu swojego motywu, i o historii postaci, którą nawiedzasz - być może da się z niej wyciągnąć coś interesującego...

4. Czy mogę kontrolować swój sen, jeśli mi się nie spodoba pomysł Marzenia/Koszmaru?

    Nie. Na samym początku żaden człowiek nie jest świadomy, że śni (więcej o Świadomości znajdziesz tutaj). Wraz z rozwojem fabuły Twoja postać będzie mogła prowadzić świadomy sen.

5. Czy jeżeli śpię, inna postać może mnie obudzić?

    Oczywiście! Wtedy sen kończy się w tym momencie, w którym druga postać Cię obudziła.

6. Czy mogę odwiedzać wymiar Koszmarów, będąc Marzeniem?

    Nie. Ta zasada obowiązuje również odwrotnie - Koszmary nie mogą odwiedzać Marzeń. Sny przebywają tylko i wyłącznie w swoich wymiarach, a opuszczają je w dwóch przypadkach: 1. Podczas gdy śmiertelnik zasypia.2. Podczas gdy mają chęć pojawienia się w świecie ludzi - należy pamiętać, że wtedy śmiertelnicy ich nie widzą - chyba, że zwrócą na siebie uwagę. Sny natomiast bez problemu potrafią dojrzeć siebie nawzajem.

7. Czy będąc śmiertelnikiem, wiem o istnieniu Marzeń i Koszmarów?

    Nie. Początkowo śmiertelnicy uznają sny za coś, co jest normalne. Czasami owe sny mogą być dobre, czasami złe. Co z tego, skoro nad ranem i tak się budzą pamiętając tylko fragmenty, albo nawet zapominając o całości? Dosłownej informacji, że Koszmary to Koszmary, a Marzenia to Marzenia, aktualnie nie ma. Chyba, że jakiś Sen wygada się na fabule, jeden z ludzi uwierzy i plotka pójdzie po całym miasteczku. Stosunek do snów postać może mieć taki, jak mamy w prawdziwym życiu - niektórzy twierdzą, że te potrafią być prorocze. W sumie... Kto wie?


9.  Czy w jednym śnie może być Koszmar i Marzenie?

    Oczywiście, że może! Koszmary wraz z Marzeniami często spotykają się w snach, by sobie trochę... Uprzykrzyć pracę. Sny te mogą się mieszać, a który wygra - cóż, w tym już Wasz pomysł, jak poprowadzicie dany sen. Należy jednak pamiętać, że w jednym śnie śmiertelnika mogą przebywać maksymalnie 2 Sny (2 Marzenia/ 2 Koszmary/ 1 Marzenie i 1 Koszmar).


10.  Ile snów mogę prowadzić na raz, będąc Koszmarem/Marzeniem?

    3 fabuły ze względu na utratę esencji po każdym przeprowadzonym śnie.


W razie pomysłów co do nowych pytań - piszcie śmiało w dyskusjach, ewentualnie wysyłajcie je na PW do Administracji. Mechanika snu będzie aktualizowana na bieżąco.
Powrót do góry Go down
 
Zmęczenie i mechanika snu
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
-
Skocz do: